Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Vánoce ve světě > Brazílie

Vánoce ve světě

Brazílie

Brazílie je bývalou Portugalskou kolonií a Kromě Portugalců zde žijí i Němci, Španělé, Italové, Japonci, Indiáni, a také i černoši. Z tohoto důvodu mnoho vánočních zvyků pochází právě z těchto zemí. Jedno ale mají všichni společné. Všichni se totiž během vánočních oslav radují a zpívají. Na ulicích se tančí a lidé si vzájemě přejí vše nejlepší. Vánoční oslavy probíhají až do tří králů. Ve všech domácnostech se zdobí vánoční stromeček který je vetšinou umělý a skoro v každé domácnosti najdeme i jesličky. Většina Brazilčanů navštěvuje o vánocích kostely a vánoční mše, které se konaji převážně pod širým nebem.

Štědrovečerní večeře musí být bohatá a tak zde najdete pečeného nadívaného krocana, mořské ryby, šunku, neloupanou rýži, ovocné mísy a sladké zákusky.

Vánoční dekorace je velmi pestrá a spočívá převážně z řezaných květin. V posledních letech se ve velkých městech jako jsou Brasilia, Rio de Janeiro a pod.objevují i velké ohňostroje.

Dárky zde nosí Papai Noel, který podle legendy žije v Grónsku. A oproti evropským santùm, je oblečen jen v lehké košily s kalhotami.

Hot-line: 603 729 354
výrábíme elektronické novoročenky a vánoční přání do emailu
|Copyright © 2010-2018 novorocenky.eu