Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Vánoce ve světě > Dánsko

Vánoce ve světě

Dánsko

Podobně jako u nás se zde počátkem svátků objevují adventní věnce. Jejich význam je však o proti našemu odlišný. Zde čtyři svíce na adventním věnci znázorňují čtyři období lidského života a to: dětství, mládí, dospělost a stáří.

Celý duch vánoc ale spočívá převážně v rozdávání dárků, na kterých se opravdu nešetří. Dárky se nakupují již několik měsíců dopředu a jejich výběr je velice pečlivý a hlavně velice tajný. Dárek by měl být vtipný a měl by charakterizovat některou z vlastností obdarovaného. Nemalá péče se věnuje i balení dárků. Každý dárek musí být zabalen nejméně do dvaceti krabic a vánočních papírů. Hlavním účelem dárku je co největší překvapení pro obdarovaného. Dánové totiž podle staré tradice věří, že čím větší překvapení zažijí, tím štastnější budoucnost je čeká.

V Dánsku se také zdobí vánoční stromeček. Věší se na něj cukroví a drobné dárky.

Ke štědrovečerní večeři se podává husa, kachna, nebo vepřová pečeně s červeným zelím. Dále pak teplá šunka, pepřená treska s ředkvičkou a horká rýže politá studeným mlékem. Na stole nesmí chybět pivní a pšeniční chléb, a jako dezert se podává sladký rýžový nákyp se zapečenou mandlí a komu se jí podaří najít, dostane speciální dárek.

Hot-line: 603 729 354
výrábíme elektronické novoročenky a vánoční přání do emailu
|Copyright © 2010-2018 novorocenky.eu